Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve güvenilir yoludur. En önemli nokta doğru bir cihaz ve uzman bir kişi tarafından uygulama yapılmasıdır. Lazer ışını cilde zarar vermeden, doğrudan kıl kökü tarafından emilir. Cilt üzerinde benler ve lekeler var ise uzman tarafından görüldükten sonra uygulama yapılır veya yapılmaz. Lazer epilasyon batıklar için de inanılmaz bir çözümdür. Tüylerinizden kurtulurken pürüssüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Onbeş senelik meslek hayatımda kulladığım en verimli cihaz Diod Lazerdir. Ten farkı gözetmeksizin her cilde ve her tip kıla uygulama yapılabilmektedir. Diğer lazer cihazlarında yüze uygulama yapılamazken diod lazer ile yüz bölgesindede verimli sonuç alınmaktadır. Seans sayısı kişiye, uygulama yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Çıkan bu son teknoloji sayesinde son derece acısız, saniyede on atış yapabilen, hızlı, konforlu bir epilasyon hizmeti sunmaktayız.

Epilasyonda En Uygun Dönem
Lazer epilasyon için en uygun dönem, kılların aktif olarak büyümekte oldukları anajen(aktif) dönemdir. Tolojen(dinlenme) döneminde yapılan atışlar ise çok başarılı olmazlar. Bu yüzdendir ki bütün kıllarınız aynı evrede olmadığından bir – iki seans sonra daha iyi netice görülür. Biz kliniğimizde bayanlarda her regl döneminden sonra ki ilk altı gün içerisinde, erkeklerde aylık periodlar ile, yüz bölgelerinde ise ortalama on beş gün aralıklar ile kişiye ve duruma göre uygulama yapmaktayız.

Kimlere Uygulanmaz?
Koyu lekelerde, cilt hastalıklarında, uçuk, açık yaralarda, tetrasiklin, retinoid, roaccutane gibi ilaçların kullanımında, gebelerde koruyucu hekimlik adına uygulama yapılmaz. Bacaklarda ve kollarda doktorunuz müsade ettiği takdirde kalan epilasyona devam edilebilir. İlaç kullanımı bittikten altı ay sonra uygulama yapılabilir.

Tedavi Süresi
Bu ugulama lazer epilasyon yapılacak kişi ve bölgeye göre değişmektedir. Ortalama altı – sekiz seanstır. Hiçbir zaman yüzde yüz bitiş garantisi verilemez. Yüzde yetmiş ile doksan azalma olur. Burada kişinin seanslarına düzenli gelmesinin etkisi büyüktür. Güneşlenmeden 20 gün önce ve 20 gün sonra uygulama yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir