SAÇ EKİMİ DANIŞMANLIĞI

Dünyanın önde gelen ülkelerinde uygulanan ve son yıllarda Türkiye’nin başarı çıtasını yükselttiği son saç ekim tekniği olan Folliculer Unit Ekstraksiyonu yani FUE, saçı alırken ve alınan saçı ekerken doğal sonuçlar elde etmemizi sağlayan en etkili tekniktir. FUE yöntemi saçlı bölgeden tek tek alınan saç köklerinin saçsız olan bölgeye transfer işlemidir.

FUT yönteminden farklı olarak bu yöntemde Foliküler üniteler doğrudan derinin kök seviyesinden özel pançlar, mikro motorlar ya da günümüz saç ekiminin en son teknolojik yeniliği olan saç ekim robotu ile tek tek çıkarılmasıdır. Bu yönteme “non-invasive” denir. FUE’ de donör alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede gözle görülür bir iz kalmaz, hastaya hiçbir komplikasyon oluşturmadan, operasyon sonrası  günlük yaşamından alıkoymadan saçlarına kavuşturur.

FUE’de ve FUT’ta saç çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun (FUE) Tercih Edilmesindeki Nedenler Saç ekimi operasyonundan sonra, ekilen saçların çıkmasının ardından kişi çok rahat saçlarını kısa kestirebilir veya üç ay sonra kazıtabilir. Ekilen bölgede ve saç köklerinin alındığı bölgede iz kalmaz. Az miktarda saç açıklığı olan bölgelerin kapatılması istendiği durumlarda fue yöntemi tercih edilmelidir.

Sadece şakak açıklığı bulunan kimselerde uygun bir yöntemdir. Yanıklardan kaynaklanan saç açıklıklarında da uygulanmaktadır. FUE yöntemi, sakal ve bıyık ekimlerinde de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Özellikle kaş ekiminde tercih edilmesi gereken bir tekniktir. Ense bölgesinde saç köklerinden kesiler alınması sonucunda ensede oluşan skar izlerinin kapatılmasında da başarılı bir şekilde bu yöntem uygulanmaktadır. FUE tekniği ile sadece iki kulak arasındaki bölge değil, saçlı olan bölgelerin tamamından saç kökleri alınmasına olanak sağlamaktadır. FUE tekniği sayesinde saçlı bölge dışında göğüsten, sırttan ve bacaktan da greftler alınarak saç ekimi yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir